DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Srpen 2019
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

PVZ

je zkratka pro Parlamentní výměnu zkušeností, akci, kterou pořádá Národní parlament dětí a mládeže. A zástupci žákovské samosprávy naší školy byli letos také účastníky. Tereza a Tereza, Anička a Ivan vyjeli na víkend v doprovodu své učitelky do Plzně. Podnět dostali od bývalých žáků školy, Kuby a Viki, kteří se také účastnili, a mají v Národním parlamentu již své místo a funkci.

V pátek účastníci shlédli tzv. Listování, herecké vystoupení popularizující nějakou knihu. Tentokrát šlo o velmi zábavné Listování knihy Fake news, kterého se účastnil i sám autor Miloš Gregor. V sobotu proběhly čtyři bloky workshopů. Tématy byly aktivity Národního parlamentu dětí a mládeže, jejich propojení s Evropskou unií, vedení školních parlamentů, pořádání akcí apod. Na nich Tereza a Tereza, Anička a Ivan načerpali mnoho nápadů na činnost žákovské samosprávy. Před večeří došlo i na procházku Plzní a konečně večer proběhl očekávaný ples s tombolou. Skvěle hrála žákovská kapela ZUŠ z Příbrami. Děti a mládež se nastrojily, tančily a dobře bavily.

Celá akce probíhala ve Středisku volného času Radovánku nedaleko plzeňského fotbalového stadionu. Tam se od pátku do neděle spalo na žíněnkách, vařilo a jedlo v kuchyňce a jídelně, diskutovalo v příjemných prostorech a plesalo ve společenském sále.

Š. Bártová, 16. 5. 2019