• 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 4.12. - Rozsvěcení vánočního stromu - vánoční jarmark
  • 9.12. - Druhá neděle adventní

« Říj

Co mají společného „Halloween“ a „anglické dějiny“?

Poslední hodina 8. i 9. ročníků před podzimními prázdninami byla věnována prezentacím. V osmých ročnících byl tématem „Halloween in English speaking countries“ a v 9. ročnících „The History of the UK“. Protože toto setkání proběhlo v říjnu poprvé, tak některé třídy si prezentace připravily, některé třídy přišly „na čumendu“. Ve čtvrte se všichni angličtináři, deváťáci sešli v přednáškové místnosti, aby se podívali na prezentace a přednes žáků 9. C. Ti si tedy připravili prezentace v různých aplikacích a bylo potřeba se jednotlivé pasáže naučit a co bylo nejhorší, všechno přednést před svými ročníkovými spolužáky. Jak hodnotili studenti po prezentaci, přednášet před třídou, to není tak náročné, ale před všemi, „to jsem se pěkně klepal a měl nervy“. Pro příští měsíc bylo vyhlášeno téma „English Literature of the 19 century“ a doufám, že se další deváté ročníky připojí.

V pátek, poslední říjnovou hodinu 8. ročníků jsme se sešli společně angličtináři 8. A a 8. B. Děti měly připravené prezentace na výše uvedené téma. Všichni se zadaného úkolu zhostili dobře, někteří lépe, někteří hůře, ale hodina proběhla v přátelském duchu a děti se těší na další měsíc, kdy si mohou vybrat ze dvou témat „Guy Fawkes Night nebo Thanksgiving day. Osmáci musí prezentace vytvářet pouze v papírové podobě a také přednášet nazpaměť. Všichni tím trénují kompetence, které budou v budoucnu jistě potřebovat.

I. Truhlářová, 29. 10. 2018