DROBNÉ ZPRÁVY

  • 25.06. - Špičákovské sportovní dny - 2. st.
  • 26.06. - Špičákovské sportovní dny - 2. st.
  • 27.06. - Den památky obětí komunismu
  • 28.06. - Ukončení školního roku
  • 5.07. - Den slovanských věrozvěstů - sv. Cyrila a Metoděje

Archiv

Kalendář

Červen 2019
P Ú S Č P S N
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Evropský den jazyků

proběhl na 2. stupni naší školy jako tradičně formou projektového dne. Žáci byli rozděleni dle svých znalostí jazyků a vzniklo tak 9 tříd angličinářů, 3 třídy němčinářů a 2 třídy ruštinářů. V nich žáci pracovali v daném jazyce ve skupinkách na daných tématech. Šesťáci zpracovávali téma rodina a bydlení, sedmáci škola a zájmy, osmáci zeměpisné reálie té které země, popř. zvyky a tradice, popř. slangové výrazy a deváťáci osobnosti zemí toho kterého jazyka.

Vzniklo spousta papírových plakátů/posterů, které pak museli žáci ústně odprezentovat. V každé třídě byla ostatními žáky a vyučující dané třídy vyhodnocena nejlepší skupinka za svou odvedenou prezentaci daného tématu v daném jazyce. Svým způsobem pojala téma skupina němčinářů šestého ročníku, kteří pod vedení paní učitelky vytvořili prostorový model.

Plakáty byly umístěny na velké školní nástěnky a proběhlo souhrnné hodnocení. To nebylo lehké, protože se tvůrci velmi snažili a na jejich dílo bylo radost pohledět. Členové žákovské samosprávy za nejlepší vybraly prezentaci číslo 14 autorů ze 7. B (Nary, Katky Muchové, Jardy Barvíře a Otakara Foltýna) a prezentaci číslo 17 chlapců z 9. B (Jakuba Řeháka, Denise Krasniqiho, Honzy Marečka a Zdeňka Vorlíka). Učitelská komise vybrala jako nejzdařilejší výtvor prezentaci číslo 3 opět z 9. B (Ondřej Kopič, Michal Tregler, Jiří Plíšek, Tomáš mrkvička, Adam Vyskočil). Všichni dostali drobnou odměnu.

Poděkování patří všem, snaživým žákům, učitelům jazyků, ale samozřejmě všem učitelům, kteří své žáky při projektové tvorbě vedli.

Š. Bártová, 4. 10. 2018