DROBNÉ ZPRÁVY

  • 19.03. - Provozní porada
  • 20.03. - Vítání jara
  • 23.03. - Posezení ke Dni učitelů
  • 25.03. - Květná neděle
  • 25.03. - Začátek letního času

Archiv

Kalendář

Březen 2018
P Ú S Č P S N
« Úno    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Návštěva lékárny

7. října 2010, navštívili žáci obou našich osmých tříd v rámci předmětu Svět práce, lékárnu na sídlišti Sever. Museli jsme se rozdělit na čtyři skupinky, protože lékárna je opravdu maličká a všichni najednou bychom se tam nevešli. Vedoucí lékárny Mgr. Polívková pro nás měla perfektně připravený výklad o tom, jak se jednotlivé místnosti lékárny jmenují, provedla nás oficínou, expediční místností, laboratoří, sklady, denní místností zaměstnanců i kanceláří. Žáci se seznámili s počítačovým systémem, který spojuje sklad i expediční místo, se systémem výroby léků (čípků, mastí či tobolek) i s tím, jak se jmenují jednotlivé nádoby nutné pro výrobu léků, se systémem skladování léků i s jejich expedicí.
Budoucím studentům farmacie vysvětlila, které školy je nutné absolvovat, aby se mohli stát magistrem v lékárně. Nejdůležitějšími předměty, na které je potřeba se zaměřit, jsou biologie, chemie a fyzika. Některá děvčata byla vyprávěním a prohlídkou lékárny tak zaujata, že zvažují studium jedné ze zdravotnických škol, či gymnázií a později vysoké školy v Hradci Králové nebo v Brně. To jsou totiž jediné dvě vysoké školy u nás, kde se dá obor farmaceutický magistr studovat. Při odchodu si každý z dětí mohli vzít Propolki – pastilky s obsahem propolisu a vitamínu C a podpořit tak přirozenou obranu organismu. Závěrem chci moc poděkovat paní Francové a Mgr. Polívkové, které pro nás tuto exkurzi připravily.