DROBNÉ ZPRÁVY

  • 17.12. - Třetí adventní neděle
  • 18.12. - Provozní porada
  • 24.12. - Čtvrtá adventní neděle
  • 24.12. - Štědrý den
  • 25.12. - Boží hod vánoční

Archiv

Kalendář

Prosinec 2017
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Návštěva lékárny

7. října 2010, navštívili žáci obou našich osmých tříd v rámci předmětu Svět práce, lékárnu na sídlišti Sever. Museli jsme se rozdělit na čtyři skupinky, protože lékárna je opravdu maličká a všichni najednou bychom se tam nevešli. Vedoucí lékárny Mgr. Polívková pro nás měla perfektně připravený výklad o tom, jak se jednotlivé místnosti lékárny jmenují, provedla nás oficínou, expediční místností, laboratoří, sklady, denní místností zaměstnanců i kanceláří. Žáci se seznámili s počítačovým systémem, který spojuje sklad i expediční místo, se systémem výroby léků (čípků, mastí či tobolek) i s tím, jak se jmenují jednotlivé nádoby nutné pro výrobu léků, se systémem skladování léků i s jejich expedicí.
Budoucím studentům farmacie vysvětlila, které školy je nutné absolvovat, aby se mohli stát magistrem v lékárně. Nejdůležitějšími předměty, na které je potřeba se zaměřit, jsou biologie, chemie a fyzika. Některá děvčata byla vyprávěním a prohlídkou lékárny tak zaujata, že zvažují studium jedné ze zdravotnických škol, či gymnázií a později vysoké školy v Hradci Králové nebo v Brně. To jsou totiž jediné dvě vysoké školy u nás, kde se dá obor farmaceutický magistr studovat. Při odchodu si každý z dětí mohli vzít Propolki – pastilky s obsahem propolisu a vitamínu C a podpořit tak přirozenou obranu organismu. Závěrem chci moc poděkovat paní Francové a Mgr. Polívkové, které pro nás tuto exkurzi připravily.