DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Návštěva lékárny

7. října 2010, navštívili žáci obou našich osmých tříd v rámci předmětu Svět práce, lékárnu na sídlišti Sever. Museli jsme se rozdělit na čtyři skupinky, protože lékárna je opravdu maličká a všichni najednou bychom se tam nevešli. Vedoucí lékárny Mgr. Polívková pro nás měla perfektně připravený výklad o tom, jak se jednotlivé místnosti lékárny jmenují, provedla nás oficínou, expediční místností, laboratoří, sklady, denní místností zaměstnanců i kanceláří. Žáci se seznámili s počítačovým systémem, který spojuje sklad i expediční místo, se systémem výroby léků (čípků, mastí či tobolek) i s tím, jak se jmenují jednotlivé nádoby nutné pro výrobu léků, se systémem skladování léků i s jejich expedicí.
Budoucím studentům farmacie vysvětlila, které školy je nutné absolvovat, aby se mohli stát magistrem v lékárně. Nejdůležitějšími předměty, na které je potřeba se zaměřit, jsou biologie, chemie a fyzika. Některá děvčata byla vyprávěním a prohlídkou lékárny tak zaujata, že zvažují studium jedné ze zdravotnických škol, či gymnázií a později vysoké školy v Hradci Králové nebo v Brně. To jsou totiž jediné dvě vysoké školy u nás, kde se dá obor farmaceutický magistr studovat. Při odchodu si každý z dětí mohli vzít Propolki – pastilky s obsahem propolisu a vitamínu C a podpořit tak přirozenou obranu organismu. Závěrem chci moc poděkovat paní Francové a Mgr. Polívkové, které pro nás tuto exkurzi připravily.