DROBNÉ ZPRÁVY

  • 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 2.12. - První neděle adventní
  • 4.12. - Rozsvěcení vánočního stromu - vánoční jarmark
  • 9.12. - Druhá neděle adventní
  • 10.12. - Provozní porada

Archiv

Kalendář

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Hmyzí domeček ve školní družině

Zalíbila se nám soutěž Stavíme hmyzí domečky, kterou pořádaly Severočeské vodovody a kanalizace. A tak jsme se s dětmi z 5. oddělení přihlásili a pak už jen čekali na balíček s materiálem….

Po Velikonocích jsme se dali do práce. Kluci i holčičky sestavovali, šroubovali, zatloukali hřebíčky, v parku sbírali potřebný přírodní materiál – další donášeli z domova. Natahovali jsme pletivo, domeček plnili a zdobili. Maminky nám doma pomáhaly zaznamenávat nápadité verše ke složení básničky, která byla součástí splnění soutěžního úkolu. Zbývalo už jen umístit domeček do školní zahrady, s čímž nám ochotně pomohl pan učitel Flusek. Povedlo se! Hotové dílo s názvem“ Hmyzí domeček u kytiček“ jsme vyfotili, vše odeslali a čekali…

Měli jsme velkou radost, když nám paní Štěpánková z SČVK zavolala a pozvala nás na Městský úřad v České Lípě, kde mělo proběhnout vyhodnocení. Na slavnostním vyhlášení vítězů, které se konalo ve čtvrtek 7. 6., jsme měli radost přímo obrovskou! Získali jsme 2. místo!!! Z rukou zástupkyň firmy a paní místostarostky, jsme si převzali opravdu nádherné ceny – diplom, medaile, knížky, stolní hry… Velké úsilí se vyplatilo, ale byla to pro nás hlavně zábava a užitečně strávený čas. A domeček v zahradě? Jak se zdá, má už své první obyvatele, na které se se zájmem chodíme dívat.

R. Vrabcová, 8. 6. 2018