• 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 9.12. - Druhá neděle adventní

« Říj

Krajské kolo poháru rozhlasu

Krajské kolo poháru rozhlasu se konalo tradičně v dalekém Turnově na stadionu pojmenovaném po světovém rekordmanovi a olympijském vítězovi v hodu diskem Ludvíkem Daňkem.

Do krajského kola postoupila dvě chlapecká družstva (mladší i starší žáci). Ze starších žáků se bohužel nemohla zúčastnit jedna z velkých opor Matěj Rus, neboť šel sbírat inspiraci do malebného Irska. Oproti tomu mladší kategorii zase 8 statečných, kteří si vybojovali postup v kole okresním, doplnil již uzdravený Petr Liksomr.

Po příjezdu do Turnova se zejména mladší žáci museli aklimatizovat s novým prostředím, protože na oválu o velikosti 400 metrů nikdy nezávodili. Jak je již zvykem začínali běhat nejdříve štafety a posléze se všichni rozprchli na svoje disciplíny. Starší i mladší žáci se rvali jako lvi o každé zlepšení v podobě sekundy či centimetru k dosažení co největšího počtu získaných bodů.

V konečném součtu se naši žáci umístili jak v kategorii starší i mladší na úžasném 6. místě v celém Libereckém kraji.

Konečné pořadí:

STARŠÍ ŽÁCI:

1. ZŠ Vrchlického, Liberec

2. ZŠ Skálova, Turnov

3. ZŠ U Lesa, Nový Bor

4. ZŠ Arbesova, Jablonec nad Nisou

5. ZŠ Dr. M. Tyrše, Česká Lípa

6. ZŠ 28. října, Česká Lípa (Špičák)

7. ZŠ TGM, Lomnice nad Popelkou

8. ZŠ Mozartova, Jablonec nad Nisou

MLADŠÍ ŽÁCI

1. ZŠ Pasířská, Jablonec nad Nisou

2. ZŠ Mozartova, Jablonec nad Nisou

3. ZŠ Arbesova, Jablonec nad Nisou

4. ZŠ Skálova, Turnov

5. ZŠ U Lesa, Nový Bor

6. ZŠ 28. října, Česká Lípa (Špičák)

7. ZŠ Jilemnice

8. ZŠ Ještědská, Liberec

Družstvo starších žáků:

Jedlička Martin, Stehlík Ondřej, Hofmann Lukáš, Návoj Michal, Grus Vojtěch, Výrostko Tibor, Plíšek Jiří, Vysušil Vítek, Konrád Kryštof a Volek Matouš

Družstvo mladších žáků:

Liksomr Petr, Tulej Jozef, Nyamkhuu Bilguundash, Suchánek Adam, Šulc Martin, Marcin Daniel, Vyoral Petr, Tichý David, Záruba Daniel a Pulo Tomáš

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a příští rok se těšíme na další atletický úspěch! A. Zelinkové děkujeme za pořízené fotografie.

Sportu zdar a pohárům v rozhlase zvlášť.

J. Havlásek, 5. 6. 2018