DROBNÉ ZPRÁVY

  • 28.01. - Pololetní pedagogická rada
  • 31.01. - Ukončení 1. pololetí - vydávání vysvědčení
  • 1.02. - Pololetní prázdniny
  • 2.02. - Hromnice

Archiv

Kalendář

Leden 2019
P Ú S Č P S N
« Pro    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Co vyrábí deváťáci u nás v dílnách

Již několik let, k vzájemné spokojenosti, probíhá spolupráce naší školy s Městskými lesy Česká Lípa. V čem spočívá? Ing. Petr Kreisinger, jednatel společnosti, nás každoročně v dílnách na začátku školního roku „zaúkoluje“ návrhy na výrobky, jež lesy potřebují, ale samozřejmě nám pro jejich výrobu dodá i potřebný materiál. Nejprve jsme si museli ověřit, co vlastně děti v dílnách zvládnou vyrobit. Začalo se tedy s výrobou ptačích budek a krmítek, jimiž je protkané celé okolí Špičáku. I další výrobky našly svá místa v českolipských parcích a lesích. Jakmile bylo jasné, že práce se žákům daří, troufli jsme si i na díla, za která by se ani truhlářské dílny nemusely stydět, jeden „obří“ a dva menší krmelce. Letos si deváťáci zdokonalili svou zručnost při zhotovení dvou informačních zastřešených tabulí. Ty budou umístěny, jak nám pan Kreisinger prozradil, na nově budované stezce na Hůrku. Kopec Velká hůrka na Svárově s vystavěnou vyhlídkou se totiž stal velmi oblíbeným místem, neboť je odtud překrásný výhled do dalekého kraje. Naše vyrobené informační panely s popisem okolí budou tuto lokalitu dělat ještě zajímavější. Tato dílenská činnost má opravdu smysl, neboť žáci vidí zdařilé a funkční dílo, do kterého vložili svůj tvůrčí potenciál. Zároveň si své odvedené práce váží a určitě by nedokázali to, co zhotovili, poničit.

Jsme si jistí, že naše spolupráce potrvá.

G. Fišarová, 5. 5. 2018