DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Srpen 2019
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Zachránila lidský život

V tomto článku krátce představím Katku Popprovou, žákyni 9. B, kterou známe jako nenápadnou, skromnou a dosti uzavřenou dívku. To, že miluje sport, zejména běžecké disciplíny, a že se ve slohových pracích zaměřuje na témata spojená s tímto jejím koníčkem, to už vím dávno. Co ale dokázala minulý týden, to mě doslova ohromilo. Kačka cestou z fitka našla na chodníku paní, která tu ležela v bezvědomí a navíc tepenně krvácela. Káťa se nerozmýšlela a poskytla zraněné osobě 1. pomoc tak zkušeně, jak by to nezvládl lecjaký dospělý člověk! Vše bylo o rychlosti a improvizaci – tryskající krev zastavila přiložením kousku dřívka a ránu pevně ovázala tričkem. Mezitím přišla paní k sobě a po chvíli ji odvezla rychlá záchranná služba, kterou Kačka duchapřítomně kontaktovala. Život je to nejcennější, co máme, a jeho záchrana je vůbec tím největším darem, co může člověk člověku dát. Něčeho podobného není schopen každý, ale Káťa to dokázala. Proto před ní smekám a velice si jí vážím. Za tento výjimečný čin jí byla předána pochvala ředitele školy, představíme ji ve školním časopisu a zvláštní ocenění ji čeká ještě při slavnostním ceremoniálu na školní akademii.

Třídní učitelka Dana Bílá, 26. 4. 2018