DROBNÉ ZPRÁVY

  • 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 2.12. - První neděle adventní
  • 4.12. - Rozsvěcení vánočního stromu - vánoční jarmark
  • 9.12. - Druhá neděle adventní
  • 10.12. - Provozní porada

Archiv

Kalendář

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Prosinec je měsíc, kdy se pořád něco děje.  Andělíčci nám na zem nasypali peříčka ze svých roztrhaných peřinek. Na dalším čtení jsme se začetli do příběhů malého kluka, který v předvánočním období měl mnoho práce a zážitků.

V pondělí poprvé napadl sníh, v úterý měl horečku, ve středu málem zmrzla paní Vránová, když podle ní stavěl pan Vrána Matýskovi sněhovou babičku, pozítří přijde Mikuláš a blíží se Vánoce! Výkladní skříně jsou nazdobené zlatými řetězy a kouličkami, všude blikají barevné žárovky. V rádiu hrají stále častěji koledy – a my jsme dostali za domácí úkol napsat popis nádraží! Teď, když každý myslí jenom na to, o co si napíše Ježíškovi! Zajímalo by mě, o co si všechny děti píšou. O co nejvíc. A taky by chtěl vidět, jak velikánskou má Ježíšek schránku na dopisy. Napsal se sestrou Bárou Ježíškovi. Jenomže – Ježíšek letos nepřišel na Štědrý den a nechal jim pouze vzkaz, že to nestihl. Oba byli velmi smutní, ale také velmi překvapení, že Ježíšek dorazil druhý den po obědě. Vše zase bylo v pořádku.

Každý ze čtenářů poté napsal do vánoční ozdoby své přání a přilepil ho na stromeček. Nakonec jsme si pochutnali na perníčcích a rozešli se do osvětlených domovů vonících vánoční atmosférou.

I. Honzejková, 20. 12. 2017