DROBNÉ ZPRÁVY

  • 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 2.12. - První neděle adventní
  • 4.12. - Rozsvěcení vánočního stromu - vánoční jarmark
  • 9.12. - Druhá neděle adventní
  • 10.12. - Provozní porada

Archiv

Kalendář

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Futsalová liga základních škol

Dne 31. října se ZŠ Špičák poprvé přihlásila na školní futsalovou ligu základních škol. Úvodní kolo se odehrávalo ve víceúčelové sportovní hale v České Lípě. V úvodním kole – okresním kole – se střetly 3 základní školy.

ZŠ Horní Police

ZŠ Slovanka, Česká Lípa

ZŠ Špičák, Česká Lípa

ZŠ Mimoň bohužel nedorazila.

V prvním utkání na sebe navzájem narazily dvě českolispké školy. Naše základní škola měla co vracet ZŠ Slovanka, neboť minulý rok nás právě tato škola vyřadila na jiné futsalové soutěži. Namotivovaní žáci se hned vrhli na soupeře. Rychlou kombinací a nacvičenými situacemi sázeli jeden gól za druhým a tak se skóre tohoto utkání zastavilo na konečných 8:2.

Ve druhém utkání nás čekala velká neznámá s Horní Policí. V prvním poločase si hoši vytvořili spoustu gólových šancí, které však ztroskotali na famózním brankáři Police. Soupeř se srdnatě bránil a snažil se hrozit z rychlých protiútoků, které většinou končili nepřesnou střelou. I přes všechno skončil poločas 0:0. Ve druhém poločase však kluci srovnali mířidla a po první trefě mezi tyče již soupeř přestal klást velký odpor a otevřel hru. Díky tomu hoši již měli čas kombinovat a i zde se nakonec podařilo dát více branek. Skóre utkání se nakonec zastavilo na skvělých 6:1.

Žáci si těmito dvěma výkony vysloužili prvenství ve skupině a následně postupují do krajského kola školské futsalové ligy.

Konečné pořadí:

1. ZŠ ŠPIČÁK

2. ZŠ Slovanka

3. ZŠ Horní Police

4. ZŠ Mimoň

Všichni zúčastnění: Jedlička, Urban, Rus, Šlechta P., Volek, Bodi M., Kopič, Babic a Polák.

Děkuji za vynikající účast na sportovní akci.

Sportu zdar a tlumenému odskoku zvlášť.

J. Havlásek, 1. 11. 2017