DROBNÉ ZPRÁVY

  • 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii
  • 2.12. - První neděle adventní
  • 4.12. - Rozsvěcení vánočního stromu - vánoční jarmark
  • 9.12. - Druhá neděle adventní
  • 10.12. - Provozní porada

Archiv

Kalendář

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Zapojení do mezinárodního projektu ERASMUS+: EUROTOUR: ENGAGE, EXPLORE, EVOLVE

Naše základní škola je zapojena do dlouhodobého mezinárodního projektu, který svým příznačným názvem má děti zavézt do ostatních evropských zemí (Eurotour), kde mají objevovat (explore) tamní zvyky, nechat se zaujmout (engage) zdejší kulturou a v neposlední řadě rozvíjet (evolve) své nejen jazykové dovednosti.

Trvání projektu je v období tří let /01. 09. 2017 – 31. 08. 2020/, kdy naši žáci vytvoří tým, který bude spolupracovat s ostatními školami napříč Evropou.

Zapojené školy do projektu:

 Standskolen, Greve, Dánsko

 Inonu Ilkokulu, Mersin, Turecko

 Collège Berthelot, Le Mans, Francie

 Instituto Comprensivo San Giovanni Bosco, Catania, Itálie

 Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Eger, Maďarsko

Žáci během projektu rozvinou také mezipředmětové vztahy jako např.: anglický jazyk, zeměpis, dějepis, svět práce, finanční gramotnost a informační technologii, neboť postupně navštíví některé z výše jmenovaných zemí.

Nabité zkušenosti nakonec využijí ke splnění cílů projektu: vytvoření PRŮVODCE PO ČESKOLIPSKU ve formě fotoknihy, což žáky donutí vypátrat všechny krásy České Lípy a okolí, které mají za úkol přilákat více turistů do našeho města a seznámit tak přicestované žáky z projektu.

Vybraní žáci ve školním roce 2017/2018 jsou angličtináři ze 7. ročníku s dobrými studijními výsledky:

Rusová Hana Hájková Helena Holubová Laura
Romanová Simona Moiselová Marie Paterová Anežka
Böhmová Kateřina Brož Daniel Krákora Daniel
Böhmová Anastázie Vodrážková Tereza Jindrová Nicol
Dubraviková Veronika Míšková Hana Mašková Daniela
Jelínková Barbora Kopecká Adéla Tulak Lukáš
Hellerová Carole Krumlová Michaela Važanová Markéta
Kolesníková Ivana Knechtelová Anna Hrudková Adéla
Reková Anna Šulc Martin Lukáš Danny

V blízkém období /září – říjen 2017/ bude vytvořena nástěnka školy, kde budou vyvěšeny základní informace s nejbližšími plánovanými událostmi, dále se vytvoří blog, ve kterém budou široké veřejnosti odprezentovány veškeré důležité informace spojené s projektem (videa, obrázky, prezentace, zajímavosti…). Děti navštíví turistické centrum, aby zjistily základní informace o jeho fungování a vytvoří powerpointové prezentace o naší základní škole a našem městě. V rámci klubu Erasmus+ vybereme ty nejlepší, které budou Českou Lípu reprezentovat na nadcházející schůzce. Dále v říjnu 2017 se koná v Tureckém Mersinu schůzka všech koordinátorů projektu, kde společně všichni podrobně naplánují jednotlivé kroky projektu.

Po této schůzce Vám přineseme další zajímavé informace ohledně projektu.

Učitelé zapojeni do projektu:

Mgr. Iveta Truhlářová – koordinátor projektu a práce s dětmi

Mgr. Alena Zelinková – práce s dětmi

Ing. Aleš Flusek – práce s dětmi

Jan Havlásek – technické zajištění, informatika a práce s dětmi

J. Havlásek, 24. 9. 2017