13141516171819
20212223242526
27282930

Všichni máme „medaili“ aneb tak vypadalo okresní kolo přespolního běhu

Již tradičně jsme se zúčastnili s žáky 6. – 9. tříd běžeckého závodu na svárovské Hůrce, kde proti sobě nastupovala pětičlenná družstva většiny okresních škol v kategorii III – mladší dívky/chlapci a kategorii IV – starší dívky/chlapci. Hodnocení soutěže je takové, že z pěti závodníků se sečte pořadí jen 4 nejlepších, kde pátý závodník se škrtá a jeho výkon se nezapočítává.

Např.: doběhnou v pořadí: 1., 5., 8., 16. a 20. = 1 + 5 + 8 + 16 = 30

Mladší i starší žákyně čekala trať v délce 1,5 km v mírně členitém reliéfu, který jim velice sedl. V konečném pořadí obě kategorie obsadily úžasné 3. místo, kde zejména u starších dívek uniklo postupové 2. místo o jediné umístění – tedy předběhnout jedinou závodnici.

2. ZŠ Náměstí Míru 128, Nový Bor

Na mladší chlapce čekala stejná trať jako u dívek, jenže u starších žáků byla zdvojnásobena na 3 km. Mladší výběr chlapců byl složen z úplných noviců, kteří neměli tušení, co od přespolního běhu očekávat. Nicméně se se svým úkolem popasovali nadmíru výtečně, což v konečném součtu znamenalo postupové 2. místo.

Starší výběr chlapců bych nazval jako elitní, neboť nic než postup se neočekávalo. Naštěstí nedošlo při závodě k žádným komplikacím a hoši si vyběhli bezkonkurenční 1. místo, kde se všichni bodovaní běžci umístili v 1. desítce.

3. ZŠ Náměstí Míru 128, Nový Bor

Všem zúčastněným děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.