DROBNÉ ZPRÁVY

  • 16.12. - Třetí neděle adventní
  • 23.12. - Čtvrtá neděle adventní
  • 24.12. - Štědrý den
  • 25.12. - Boží hod vánoční (1. svátek vánoční)
  • 26.12. - sv. Štěpán (2. svátek vánoční)

Archiv

Kalendář

Prosinec 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Stanování 5. B

Ve čtvrtek 8. června se v odpoledních hodinách rozjely děti se svými rodiči do Skalice u České Lípy na zahradu paní učitelky. Po příjezdu jsme se hned všichni pustili do stavění stanů, které jsme potřebovali k ubytování až do soboty. Rodiče předali napečené bábovky, dortíky, pomazánky, usmažené řízečky a další dobroty, abychom neměli hlad.

Když bylo vše hotové a rodiče odjeli, mohla začít přednáška a praktická část 1. pomoci pod odborným vedením MUDr. Tomáše Zmeka. A pak nastal první večer stanování. Nejvytrvalejší vydrželi vzhůru do tří hodin a první ptáčátka byla probuzena již ve čtyři hodiny ráno. Po vyhodnocení dané situace hlavní velitelkou, byl upraven budíček na 6.15 hodin, a my si tak mohli vyzkoušet rady karatisty pana Znamenáčka: „projít se bosou nohou po trávě“. Po snídani jsme se vydali prozkoumat Skalici. Nejprve jsme navštívili místní farmu se zvířátky a pak jsme navštívili sklárnu. Každý z nás dostal na památku skleněné těžítko. Po dobrém obědě jsme využili malou chvilku odpočinku a pak hurá do bazénu. Po osvěžení jsme se odebrali na chalupu naší spolužačky Káti Muchové, kde nám její tatínek se svým bratrem připravili originální občerstvení. Z úlovku ryb ugrilovali samé dobrůtky. Dozvěděli jsme se i plno zajímavostí o chovu ryb a včel. Měli jsme i možnost zaskákat si na trampolíně, zahrát si fotbálek a další hry v přírodě. Po našem zasportování jsme se odebrali na hlavní stanoviště, kde nás navštívila budoucí třídní paní učitelka Pavlína Svobodová. Pak postupně přijížděli někteří rodiče. To bylo podezřelé! Ve večerních hodinách to vypuklo! Noční hra doprovázena strašidly. Těžké bylo rozhodnout, zda si to více užili rodiče nebo děti. Po příchodu všechny děti padly do stanů a paní učitelka měla již klidnější noc. Další ráno nás opět čekal budíček s připravenou snídaní. Po hygieně jsme se pustili do vaření kotlíkové polévky. Po dobu vaření polévky, kterou nám ohlídal pobočník hlavní velitelky, jsme se vydali na výstup na Skalický vrch. Cestou se k nám připojili rodiče a bratr Míši Makovcové. Měli jsme nádherný výhled na Českou Lípu a její okolí. Luxusně posekanou cestou panem Makovcem jsme mohli bezpečně sestoupit z vrchu kopce do zahrádkářské kolonie, kde nás opět čekalo bohaté pohoštění a pobyt na zahrádce Makovcových. Čas utíkal a my jsme se museli rychle přesunout na hlavní základnu ve Skalici. Rodiče už netrpělivě čekali na své táborníky. Snědli jsme svoji uvařenou polévku a nadešel čas odjezdu.

Děkuji moc všem rodičům za úžasnou spolupráci během pěti let, dále za realizaci závěrečné akce ,,Stanování“ – rozvoz dětí, stavění a balení stanů – nejakčnější byly vyhlášeny maminky Ilonky Šabakové a Otakara Foltyna, výrobu dobrot a jídel, úžasné řízečky paní Plaché a dortíčky od paní Frydrychové, iniciativy manželů Makovcových a rodiny Muchových – pobyt a pohoštění, za úžasná strašidla na noční hře.

Čeká nás ještě rozlučka ve středu 28. června od 16.00 hodin v divadélku naší školy, kam jste všichni srdečně zváni.

Vaše učitelka Zuzka Šídlová, 22. 6. 2017