DROBNÉ ZPRÁVY

  • 20.02. - Jednání Školské rady
  • 22.02. - Erasmus+ Family Day
  • 19.03. - Provozní porada
  • 20.03. - Vítání jara
  • 23.03. - Posezení ke Dni učitelů

Archiv

Kalendář

Únor 2018
P Ú S Č P S N
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Ukončení krajského grantu životního prostředí 2016 – 2017

V předstihu se nám podařilo splnit všechny části krajského grantu životního prostředí. Již jsme na naší webové stránce školy v tomto školním roce informovali o výsadbě třídních stromů, které provedly všechny 4. – 9. třídy. Také jsme psali o výrobě krmítek, krmení zpěvného ptactva a proběhlém Dni Země na naší škole. Žáci devátých ročníků také, pod vedením paní učitelky Fišarové, vyrobili tabulky k označení léčivých rostlin, rostoucích na školní zahradě a rostliny jsme takto označili. Všichni žáci naší školy si na jaře letošního roku vyseli muškáty a výsevy si následně odnesli domů. Děti z Pastelky a žáci 6. C založili rosárium a na vysazených růžích se začínají objevovat první květy. Tyto aktivity byly spolufinancované krajským grantem životního prostředí.

V současnosti si děti vyzkoušely práci s mechanickou vřetenovou sekačkou, kterou pomáhají udržovat rovné travnaté plochy ve školním areálu. Současně jsme zakoupili skládací židle, které nám umožňují vytvořit si kdekoli v našem rozsáhlém školním areálu mobilní přírodní učebnu, která má využití nejen při přírodovědě, přírodopisu, ale i při výtvarné výchově. K tomuto účelu, jsme pořídili i podložní desky na kresbu ve volné přírodě.

Jsme rádi, že nám krajský grant umožnil uskutečnit řadu výše uvedených aktivit, a proto jsme také podali žádost o nový krajský grant, abychom v těchto i jiných zajímavých aktivitách mohli pokračovat.

A. Flusek, 7. 6. 2017