DROBNÉ ZPRÁVY

  • 4.03. - Jarní prázdniny
  • 5.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Popeleční středa
  • 7.03. - Jarní prázdniny

Archiv

Kalendář

Únor 2019
P Ú S Č P S N
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Jazz a populární hudba

„Dobrý večer, dámy a pánové,“ zaznělo na úvod dopoledního koncertu, který ač výchovný, nebyl nudný ani nezáživný. Na pódiu stanula před kritickými zraky našich osmáků a deváťáků trojice muzikantů, pro něž je hudba alfou a omegou života.

Cílem programu bylo nastínit vývoj jazzu a popu ve druhé půlce minulého století. Přesnější by asi bylo říkat vliv jazzu na populární hudbu. Profesionální muzikanti (V. Želivský, J. Hlobil a R. Švehla) si na začátek vybrali docela dlouhou a na poslech náročnou jazzovou skladbu. Byli velmi příjemně překvapeni svým publikem, neboť žáci skladbu vyslechli pozorně a se zájmem přesto, že zrovna jazz nepatří k jejich oblíbenému stylu.

Žáci měli možnost zapojit se přímo do programu, když si vyzkoušeli různé rytmy vytleskáváním. Nejvíc je ale zaujaly možnosti hry na elektrickou kytaru a rozdíl mezi „jazzovou-poloakustickou“ a elektrickou kytarou. V závěru pořadu došlo na dotazy žáků. Nejvíc otázek kladl, jako již tradičně, Tomáš Hřebřina z 9.B.

Čtvrteční dopoledne dne 30. 3., strávené na tomto výchovném koncertu, považuji pro naše žáky za velmi přínosné. Pořad je koncipován jako doplněk výuky hudební výchovy na II. stupni základní školy a myslím, že patří k těm zdařilejší, jež naši žáci absolvovali.

L. Kunzová, 4. 4. 2011