DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Osmáci v Praze

Žáci osmých ročníků dostali možnost ocitnout se v centru knižního dění nazvaného „Svět knihy 2017“ uspořádaném na Výstavišti v Praze. Ještě před otevřením hlavních bran do areálu se před nimi tvořily dlouhé fronty nedočkavců. Opásaní vstupními náramky, s mapou a katalogem se naši žáci rozešli do obrovských prostor, které jim nabízely nepřeberné množství knižních titulů, besed, setkání se spisovateli a ilustrátory knih či zábavné aktivity. Zkrátka každý z přítomných si tu měl možnost najít to, co ho nejvíce zajímá. Kromě toho měly děti za úkol zmonitorovat dění, sepsat postřehy, navázat kontakty, popřípadě získat věnování a podpisy významných osobností. Druhou část naší exkurze vyplnila prohlídka Národního divadla. Před žáky se otevřely skvostné prostory této budovy, které je vtáhly do daleké minulosti. Měli jsme štěstí i na oba průvodce, kteří svým výkladem dokázali žáky zaujmout, ale i obohatit o střípky historie Zlaté kapličky. Jako první přišly na řadu tradičně základní kameny ND včetně odborného výkladu o historii stavby a mnoho dalších zajímavostí. Následovalo povídání v hledišti – o oponě, o výzdobě a symbolech spojených s divadlem, ale i o požáru divadla. Úžasný zážitek se pak naskytl účastníkům exkurze při výstupu na střechu ND. Přímo pod trigami se před nimi otevřel překrásný výhled na panorama Prahy. Vzhledem k slunnému počasí se nikomu nechtělo terasu opouštět. Zde jsme se také dozvěděli, že tato část je pro návštěvníky otevřena teprve první rok. Oba dva programy exkurze dětem přinesly mnoho poznatků, jež uplatní v hodinách literární výchovy či dějepisu.

G. Fišarová, 13. 5. 2017