DROBNÉ ZPRÁVY

  • 4.03. - Jarní prázdniny
  • 5.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Jarní prázdniny
  • 6.03. - Popeleční středa
  • 7.03. - Jarní prázdniny

Archiv

Kalendář

Únor 2019
P Ú S Č P S N
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Adopce na dálku již třetím rokem na ZŠ Špičák

V letošním školním roce se nám opět podařilo vybrat peníze na studium našeho adoptovaného chlapečka Sujith Yesu z Mangalore v Indii. Letos jsme vybrali rekordních 6 213,- korun, které jsme již složili na účet Arcidiecézní charity v Praze. Tímto bych chtěla poděkovat Všem rodičům našich žáků za příspěvek Kč 10,- a všem třídním učitelům za výběr peněz.

Od loňského června jsme obdrželi celkem dva dopisy, ve kterých nás seznamuje se svými studijními výsledky, s projekty, které jsou součástí školního roku v Indii, s oslavami různých svátků např. Den učitelů, Den nezávislosti. Zároveň nám sděluje své pokroky ve vzdělávání. Ke každému dopisu byl přiložen vlastnoručně malovaný obrázek. Naše škola Sujithovi odpověděla a zaslala práce našich žáků: The world – plakát s oběma nakreslenými polokoulemi a anglicky popsanými zajímavostmi, žáci VIII. ročníku a plakát se školními předměty vyráběli zase žáci VI. Ročníku, sedmáci nakreslili plakát s volnočasovými aktivitami a hru Pexeso s českými pamětihodnostmi. V současné době opět připravujeme odpověď na jeho dopis, na které se podílí hlavně žáci pod vedením angličtinářky Mgr. Ivety Truhlářové. Zaměříme se na flóru a faunu žijící v naší republice a všechna nej týkající se naší země.

I. Truhlářová, 4. 4. 2011