DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Dějepisná exkurze do Terezína

Jako každý rok, vyjeli i letos 2. května žáci devátých tříd a několik osmáků na exkurzi do Památníku Terezín.

Toto místo je tragickou připomínkou osudu Židů v období druhé světové války. Město Terezín sloužilo během okupace nacistickým Německem jako židovské ghetto a Malá pevnost jako vězení gestapa. Byli tu shromažďováni Židé z celé Evropy a postupně odsud byli odváženi do vyhlazovacích táborů.

My jsme nejprve s našimi průvodci prošli Malou pevností a seznámili se s jejím fungováním během války. Průvodci nám přiblížili způsob života vězňů, prohlédli jsme si i vězeňské cely. V kině, za války určeném pro nacistické dozorce, jsme shlédli film o historii Terezína a o historii ghetta.

Poté nás autobus dovezl do města a my jsme si prošli město – bývalé ghetto. Dozvěděli jsme se, kde bydleli chlapci, kde dívky, kde bylo velitelství gestapa nebo kudy přijížděli do Terezína jeho váleční obyvatelé. Exkurzi jsme zakončili návštěvou krematoria a židovského hřbitova.

V autobuse ještě žáci dostali pracovní list, který vyplnili na základě načerpaných vědomostí. Exkurze byla vhodným doplněním učiva dějepisu a já věřím, že ve většině žáků zanechala návštěva Terezína hluboký dojem.

P. Svobodová, 10. 5. 2017