DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Den Země

Tento svátek naší domovské planety jsme oslavili celoškolní soutěží tříd prvního stupně. Děti soutěžily na deseti stanovištích, kde rozhodčími byli zástupci 6. – 8. ročníků (vítězové třídních kol biologické olympiády).

Na stanovištích každá třída získávala body podle svých znalostí. Děti soutěžily v poznávání rostlin, obratlovců, bezobratlých živočichů, hnízd ptáků, stop zvířat a pobytových stop, které můžeme nalézt v přírodě. Zajímavou kategorií bylo hmatové poznávání ovoce, zeleniny a přírodnin. Žáci také určovali přírodní zajímavosti našeho okresu a přiřazovali k nim pohádky, které se zde natáčely. Také prezentovali svoje znalosti z pěstování muškátů, které vysévali již v únoru. V neposlední řadě určovali mezi vystavenými exponáty co je a co není plod.

Všem zúčastněným třídám a jejich třídním učitelkám patří uznání, že se na tuto soutěž odpovědně připravily. Také rozhodčí se zhostili svého úkolu na jedničku.

Přehled vítězných tříd v jednotlivých kategoriích

1. ročníky 1. B
2. ročníky 2. A, 2. D (dělené první místo)
3. ročníky 3. C
4. ročníky 4. A
5. ročníky 5. A

Soutěžily i děti v přípravných ročníků (Pastelky), kde o pouhý jediný bod zvítězila třída p. učitelky K. Hradecké.

Rozdíly mezi třídami nebyly veliké a tak spokojení mohou být všichni. Také všechny třídy získaly drobnou sladkou odměnu díky krajskému grantu, který tuto akci podpořil.

Poděkování patří také třídním učitelům druhého stupně, kteří se svými třídami organizují akce k tomuto svátku. Provádí jarní úklid, výsadbu stromků nebo práce na zlepšení areálu naší školy.

Naše Země také od nás obdržela ke svému svátku jarně rozkvetlý areál školy.

A. Flusek, 20. 4. 2017