• 16.12. - Třetí neděle adventní
  • 23.12. - Čtvrtá neděle adventní
  • 24.12. - Štědrý den
  • 25.12. - Boží hod vánoční (1. svátek vánoční)
  • 26.12. - sv. Štěpán (2. svátek vánoční)

Prosinec 2018
« Lis

Společenský večer školy – „Pasování deváťáků“

Společenský večer, v pořadí již sedmý, jsme si opět společně užili v sobotu 25. dubna v KD Crystal.

Po úvodní prezentaci o naší škole vystoupil taneční kroužek Čtyřlístek, který vede paní vychovatelka Lenka Limberková.

Pan ředitel Mgr. Libor Šmejda slavnostně přivítal všechny přítomné hosty – žáky devátých ročníků, jejich rodiče i další rodinné příslušníky, kolegy a kolegyně a ostatní přítomné.  Přivítal i místostarostku města paní Alenu Šafránkovou.

Po proslovu paní místostarostky zahájil pan učitel a moderátor večera Pavel Kožáni „Pasování deváťáků“ – žáků 9. ročníků. Při šerpování mohli přítomní zhlédnout krátké třídní prezentace, ve kterých připomněli deváťáci svoji cestu základní školou. Rodiče se mohli těšit ze svých krásně vypadajících a dospívajících dětí. Následoval první tanec pro ně a jejich děti. K tanci jim i po celý večer hrála skupina Pegas s Petrem Günterem a Pavlem Kožánim.

Jako host večera přijala pozvání taneční škola Duha, pod vedením pana Karla Řídela. Jeho svěřenci zatančili ve dvou vstupech ukázky společenských tanců.

Večerní program byl také zpestřen módní přehlídkou Svatebního studia Nella připravenou bývalou žákyní naší školy a MISS PRESS Libereckého kraje 2014 Kristinou Bergmanovou.

Pravidelným hostem naší společenské události je také Ondřej Pešl, také bývalý žák školy, který si zahrál nejen s kapelou, ale i s nadaným deváťákem Markem Horničákem.

V deset hodin oficiální část večera končila, deváťákům popřál mnoho štěstí do další životní etapy pan místostarosta Mgr. Juraj Raninec, který během večera dorazil a předal jim dárkové taštičky s upomínkovými předměty.

Večer pokračoval taneční zábavou. Nechyběla ani bohatá tombola, která potěšila mnoho hostů.

Velké poděkování patří všem, kteří přijali pozvání a vystoupili, všem, kdo se podíleli na přípravách i realizaci této tradiční akce školy. Děkujeme Městu Česká Lípa za podporu a dárky pro deváťáky.

Děkujeme také za dárky do tomboly firmě Remington, pedagogům školy  i rodičům žáků.

Děkujeme Zdeňkovi Richtrovi za fotodokumentaci celé akce.

Díky patří všem, kteří se s námi rádi setkali.

Všechny fotografie najdete zde

Iv. Kurdzielová