DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Internet – máme se čeho bát?

SMSky, emaily, chat, sociální sítě… to všechno se stalo naší každodenní součástí. Ani našim dětem nejsou tyto pojmy neznámé. Dalo by se dokonce říci, že děti tyto vymoženosti dnešní doby ovládají mnohdy lépe než my, jejich rodiče.

Internet je nejdostupnější bránou do on-line světa, může být pro děti velice užitečný, ale může být pro ně i velice nebezpečný.

Zkuste si odpovědět na několik otázek. Vím, jak dlouho sedělo včera u počítače? Vím, které stránky si prohlíželo? S kým a o čem se bavilo třeba na chatu? Znám osobně lidi, se kterými denně komunikuje a které má mezi „přáteli“? Vím, co prožívá na internetu, ptám se? Vím, komu volá a smskuje? A kdo jemu? A vím, co dělá právě teď?

Cíl máme všichni stejný, chceme ochránit naše děti před nebezpečím, které číhá, bohužel, i na iternetu.

Na toto téma proběhla v úterý 11. ledna beseda s rodiči našich šesťáků, navazovala na besedy, které absolvovaly jejich děti. Spolu jsme se zamysleli nad nebezpečími, které na ně mohou číhat. Dozvěděli se několik rad, jak jim předcházet, na co se zaměřit, jak postupovat a na koho se obrátit, kdyby zaznamenali nějaký problém.

Besedy pro rodiče i děti vedl Mgr. Pavel Hartman, který se dlouhodobě touto problematikou zabývá.

I. Kurdzielová, 16. 1. 2011