• 20.02. - Jednání Školské rady

Únor 2018
« Led

Advent u žáků 2. stupně školy

Adventní čas přivítali žáci 6. ročníků na Špičáku tím, že vánočně vyzdobili vnitřní prostory naší školy. Jako každoročně navázali na zábradlí na schodištích větve jehličnanů a jako vánoční stromečky ozdobili cizokrajné jehličnany araukárie, které máme rozmístěné na chodbách školy. Je to sice nezvyklé, ale určitě zajímavé.

Hlavní činností šesťáků na předmětu Pěstitelství a chovatelství a na odpoledním kroužku aranžování a výtvarných činností však byla tvorba svícnů, při které se děti naučily, že i z poměrně malého množství materiálu lze vytvořit krásné výrobky. Samy viděly, jak lze kousek aranžovací hmoty, mističku, svíčku a větvičky jehličnanů, břečťanu, mahonie nebo šípky drobnokvěté andělské růže přetvořit v dílo, za které by se nemusel stydět žádný profesionální aranžér. Bylo pěkné vidět zápal dětí pro tuto činnost, jejich tvořivost a nápady. Občas jsme zkonzultovali další postup, ale převážná většina práce byla vytvořena bez jakékoli rady, jen podle zásad, které jsme si na začátku činnosti pověděli.

Svícny dnes zdobí sborovnu školy a každou třídu druhého stupně. Tato činnost byla pro šesťáky jen začátkem, protože nyní si budou tvořit, stejně jako žáci dalších ročníků, na hodině přírodopisu vánoční svícny domů. A právě při nich využijí zkušenosti získané v předchozích hodinách a vytvoří si výrobky ještě lepší, které určitě potěší jejich rodiče a stanou se hezkým doplňkem vánoční výzdoby jejich domovů.

A. Flusek, 5.12. 2010