DROBNÉ ZPRÁVY

    Žádné události k zobrazení

Archiv

Kalendář

Červenec 2018
P Ú S Č P S N
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

S čerty nejsou žerty

Čertovská nadílka v pátek 3.12. byla první společnou akcí třídy 6. A s 2. A a 2. B. Šesťáci se na mikulášskou nadílku opravdu pilně připravovali již dva týdny předem. Z domova přinesené kostýmy si ve škole společnými silami došívali a zdobili. Nakonec se ve třídě zjevilo sedm čertíků, dva andělé a jeden skvostný Mikuláš. Všem dětem, Nikole, Adélce, Veronice, Aničce, Karolíně, Ladě, Elišce, Pavlovi, Áďe i Milanovi, náleží velká pochvala nejen za pěkné masky, ale i za perfektně připravené vystoupení se strašením zlobivců a pochvalou pro vzorňáčky. Prostě mnozí poznali na vlastní kůži, že s čerty nejsou žerty. Tím ale den s pohádkovými bytostmi nekončil. Naše třída si pro druháky připravila ještě pokračování, a to akci, kterou pojmenovala „Putování pohádkou“. Jejich cesta začínala v divadélku a klikatila se chodbami 2. pavilonu školy. Na jedenácti stanovištích plnily čtyřčlenné skupinky druháků pohádkové úkoly. Hledaly princezně cestu bludištěm, hádaly pohádkové postavy a hádanky, luštily křížovky, určovaly pohádkové dvojice či poznávaly podle úryvků pohádky… V cíli se soutěžícím spočítaly body a vyhodnotilo pořadí. Po ukončení soutěže a úklidu čekala ve třídě i na šesťáky mikulášská nadílka.

G. Fišarová, 6.12. 2010